مراقبت از صورت

بهترین ضد آفتاب برای من کدام است؟

بهترین ضد آفتاب برای من کدام است؟

بهترین ضد آفتاب برای من کدام است؟

برای داشتن بهترین ضد آفتاب باید پارامترهای مختلفی رو درنظر گرفت. بهترین ضد آفتاب من با بهترین ضد آفتاب شما فرق می‌کنه. در اینجا به نکاتی اشاره می‌کنیم که بهترین ضد آفتابو برای هر فرد میسازه:

• اگر ضد آفتاب متناسب نوع پوست نباشه، مشکلات پوستی بوجود میاره. مثلا اگه کسی که نوع پوستش چربه، ضد آفتاب پوست خشکو مصرف کنه، احتمال ایجاد جوش براش وجود داره. بنابراین مهمترین نکته در انتخاب بهترین ضد آفتاب تناسبش با پوسته.
• بهترین ضد آفتاب، دارای استانداردهای کیفی. یکی از مهمترین پارامترهای ضد آفتاب، داشتن SPF کافیه. تصور نکنین میزان محافظت از آفتاب دقیقا متناسب با میزان SPF هست. دقت کنین ضد آفتابی که می‌خرین، دارای SPF30 یا بالاتر باشه.
• بهترین ضد آفتاب ، ضد آفتابی با بافت مورد پسنده. اگه فردی بافت و مواد تشکیل‌دهنده ضد آفتابی که مصرف میکنه رو دوست نداشته باشه، به هر بهانه‌ای از مصرف اون اجتناب میکنه. این یعنی آسیب به پوست. اما اگه جنس بافت ضد آفتاب براش مطلوب باشه، مداوم اونو مصرف می‌کنه و این یعنی محافظت خوب از پوست. بنابراین دوست داشتن بافت و مواد تشکیل‌دهنده ضد آفتاب برای مصرف کننده (که از فردی به فرد دیگر متفاوته) یه آیتم مهم در انتخاب بهترین ضد آفتابه.
• بهترین ضد آفتاب، متناسب با جیب خریدار. همیشه سعی کنین ضد آفتابی رو بخرین که قیمتش براتون خیلی گرون نباشه. اگه فردی ضد آفتابی بخره که قیمتش بیشتر از بودجه منطقی زندگیش باشه، دلش نمیاد که سخاوتمندانه مصرفش کنه و ممکنه در مصرفش صرفه جویی کنه. این یعنی عدم محافظت کامل از پوست و آسیب پوستی. اما اگه ضد آفتابی که میخرین از لحاظ پارامترهای کیفی استاندارد باشه و قیمتشم متناسب با سطح زندگیتون باشه، با خیال راحت ضد آفتابو به مقدار صحیح مصرف می‌کنین.

چه زمانی ضد آفتاب بزنیم؟

بدون مصرف ضد آفتاب از خوونه بیرون نرین. 20 دقیقه قبل از بیرون رفتن از ضد آفتاب استفاده کنین. ضد آفتاب‌ها 20 دقیقه زمان نیاز دارن تا با پوست ترکیب بشن و اثر بخشی خودشونو اعمال کنن. اگه تمام مدت در فضای باز و در معرض آفتاب هستین، حتما بعد از 2 یا حداکثر 3 ساعت ضد آفتاب رو تمدید کنین. ضمنا مصرف ضد آفتاب، تابستونو و زمستون نداره. هرگز فکر نکنین که پاییز و زمستون نیازی به استفاده از ضد آفتاب نیست.

مشاهده محصولات کرم ضد آفتاب

بهترین ضد آفتاب برای من کدام است؟

شدت نور خورشید در فصل تابستان به حداکثر خودش می‌رسه اما به این معنی نیست که در پاییز و زمستون نیازی به مصرف ضد آفتاب نیست. استفاده از بهترین ضد آفتاب در تمامی فصول الزامیه. بطور کلی استفاده از ضد آفتاب را جزو روتین و سبک زندگیتون قرار بدین و همیشه موقع بیرون رفتن ضد آفتاب مصرف کنین.

آیا ضد آفتاب در ماشین و هنگام رانندگی لازم است؟

اشعه UV خورشید از شیشه ماشین عبور می‌کنه و همون اثرات مخرب رو بر پوست داره. بنابراین وقتی درون ماشین هستین هم باید از ضد آفتاب استفاده کنین. زمانی که رانندگی میکنین، به دستهاتونم هم حتما ضد آفتاب بزنین. اگه این کارو نکنین، بزودی شاهد لک و چروک پشت دستاتون خواهین بود. زمانی که با ماشین به سفر می‌رین و طولانی مدت در جاده هستین، حتما یه ضد آفتاب و یک پاک کننده پوست مانند میسلارواتر یا تونر (که نیاز به شستشو ندارن) به همراه داشته باشیدن. تمدید ضد آفتاب در طول سفر جاده‌ای بسیار اهمیت داره. هر دو ساعت یکبار، پوستتونو با تونر یا میسلارواتر تمیز کنین و بعدش از ضد آفتاب استفاده کنین.

آیا ضد آفتاب در زیر آب هم لازم است؟

جالبه که بدونید اشعه UV خورشید تا 10 متر زیر آب نفوذ میکنه. بنابراین اگه در تابستون به استخر روباز می رید، بدونین حتی اگه تا گردن هم در آب باشین، باز هم بدنتون در معرض اشعه آفتاب قرار داره. بنابراین استفاده از ضد آفتاب بدن و صورت حتی زیر آب هم ار واجباته. یادتون نره ضد آفتابی که در زمان استخر و لب دریا استفاده میکنین، مقاوم نسبت به آب باشه. یعنی در برابر تماس با آب باز هم روی پوست بمونه. ضد آفتاب بدن و صورت حتی اگر ضدآب هم باشه باید هر دو ساعت یا حتی زودتر تمدید بشه. روی محصولات ضد آفتاب مقاوم نسبت به آب عبارت Water Resistant نوشته شده.

آیا در روزهای ابری هم استفاده از ضد آفتاب ضروری است؟

شاید باورتون نشه اما گاهی در روزهای ابری، میزان اشعه UV رسیده به سطح زمین بیشتر از روزهای آفتابیه. از این رو استفاده از ضد آفتاب در تمامی روزها در تمامی فصول الزامیه. روزهای برفی هم همینطورن. در روزهای برفی اشعه UV روی سطح برف میشینه و روی زمین برخورد میکنه و برف، تمامی اشعه را بازتابش میکنه. و این بازتابش، مستقیم به پوست انسان برخورد میکنه و بهش آسیب می‌رسونه. به همین دلیل شدت برخورد اشعه UV در روزهای برفی هم زیاده.

بهترین ضد آفتاب برای من کدام است؟

آیا مصرف بهترین ضد آفتاب هم جلوی جذب ویتامین D را میگیرد؟

خیلیا به بهانه اینکه مصرف ضد آفتاب جلوی جذب ویتامین D رو میگیرد، از مصرفش خودداری میکنن. ویتامین D یکی از ویتامین‌های ضروری مورد نیاز بدنه که بدن در زیر نور خورشید، شروع به تولید آن بطور طبیعی می‌کنه. اما راههای جذب ویتامین D تنها از راه آفتاب نیست. ویتامین D مورد نیاز بدن از راه تغذیه هم قابل تامینه. ویتامین D یه ویتامین محلول در چربیه و به راحتی با مواد غذایی حاوی ویتامین D مثل غذاهای دریایی، قارچ، تخم مرغ و سویا قابل تامینه. ویتامین D از طریق قرص‌های مکمل هم تامین میشه. بنابراین اصلا به بهونه جذب ویتامین D پوست صورت و بدنتون رو بدون محافظ در معرض اشعه آفتاب قرار ندین.

آیا ضد آفتاب لک می‌آورد؟

این سوالیه که اخیرا ذهن افراد زیادی را به خودش درگیر کرده. مخصوصا در مورد ضد آفتاب‌های رنگی این سوال زیاد مطرح می‌شه. واقعیت اینه که هیچ ضد آفتابی لک نمیاره. این آفتابه که لک میاره نه ضد آفتاب! اما اگه فردی ضد آفتاب رو کم بزنه و با تصور اینکه پوستش محافظت در برابر آفتاب داره، به راحتی به مدت طولانی در معرض آفتاب قرار بگیره، قطعا صورتش لک میاره، نه به دلیل ضد آفتاب، بلکه به دلیل آفتاب!

در واقع یکی علت‌های ظاهر شدن انواع لکه‌های پوستی رو میشه عدم استفاده از کرم ضد آفتاب دونست. بسیاری از افراد وقتی ضد آفتاب رنگی استفاده می‌کنن، فقط به اندازه پوشش لازم بر روی صورتشون ازش استفاده می‌کنن. به همین دلیل ضد آفتاب رنگی رو کم می‌زنن. همین کم زدن ضد آفتاب باعث ایجاد آسیب‌های پوستی از جمله لک پوست میشه. بنابراین بدونین که اگه ضد آفتابو به مقدار کافی بزنین و اونو هر 2 ساعت تمدید کنین، هرگز باعث ایجاد لک نمیشه.

مشاهده محصولات آر ایشی

بهترین ضد آفتاب در چه رنج قیمتی است؟

هر فردی باید ضد آفتابو متناسب بودجه زندگیش بخره. هرگز بیشتر از توان خریدتون، پول به ضد آفتاب گران ندین. چون در این صورت، ضد آفتاب رو به مقدار کافی و فراوون مصرف نمی‌کنین. در مصرف ضد آفتاب نباید صرفه جویی کنین. اگه شما ضد آفتابی بخرین که بیش از حد توان مالیتون باشه، دلتون نمیاد که اونو زیاد مصرف کنین. پس همیشه ضد آفتابو با قیمتی بخرین که دلتون بیاد ازش فراوون مصرف کنین. خوشبختانه این روزا بهترین ضد آفتاب‌ها با کیفیت خوب با برندهای مختلف در بازار وجود دارن و انتخاب بهترین ضد آفتاب طبق پارامترهای بیان شده با بودجه مورد نظر کار اصلا سختی نیست.

در خرید یک ضد آفتاب به چه نوشته‌هایی بر روی محصول دقت کنیم؟

موقع خریدن یه ضد آفتاب به نوع پوست آن دقت کنین. حتما ضد آفتاب رو متناسب با نوع پوستتون بخرین.
• SPF: عدد SPF یک ضد آفتاب 30 یا بیشتر باشه برای محافظت از پوست کافیه.
• UVB و UVA: نور خورشید دو نوع اشعه UVA، UVB را ساطع میکنه.UVA طول موج بلندی داره و سبب پیری پوست میشه و UVB دارای طول موج کوتاهتریه و باعث سوختگی پوست می‌شه. در هنگام خرید ضد آفتاب دقت کنین هم عبارت UVA و هم UVB بر روی اون نوشته شده باشه. این علامت‌ها نشون دهنده محافظت ضد آفتاب از هر دو اشعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *