مراقبت از صورت, آرایشی و زیبایی

نکات و توصیه‌های مهم برای داشتن یک اصلاح خوب صورت در آقایان

نکات و توصیه‌های مهم برای داشتن یک اصلاح خوب صورت در آقایان

توصیه‌های مهم برای داشتن یک اصلاح خوب صورت در آقایان

راه‌های جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح صورت

هیچ کمبودی در مورد تیغ‌های مردانه و سایر ابزار اصلاح در بازار وجود نداره، اما آیا هیچ کدوم از اونها اصلاح کاملی رو ارائه می‌دن؟ اغلب کمتر به این موضوع توجه می‌کنیم که از چه ابزاری باید در اصلاح صورت استفاده کرد، یا چه تکنیک‌هایی می‌تونیم به کار ببریم تا یک اصلاح صورت خوبو داشته باشیم. اگه برای شمام این سوالات پیش اومده، تا ته این مقاله رو بخون تا بفهمی باید چیکار کنی. برو که رفتیم.

اصلاح صورت واقعا گاهی شانسیه. خیلی یه هو یه مدلی ریشاتو می‌زنی می‌بینی که عهه چقدر این مدل به من میاد. پس یه جورایی اصلاح صورت آزمون و خطا هم داره، مثل مدل مو که تا امتحان نکنی نمی‌دونی بهت میاد یا نه! ولی بازم، یه کارهایی می‌تونی بکنی که اصلاح بی‌نقصو عالی داشته باشی.

مشاهده محصولات مراقبت از صورت

برای یک اصلاح راحت و بی‌ درد سر باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

1. پوست و موهای صورتتون رو خیس کنین تا حسابی نرم بشن. بهترین زمان برای اصلاح درست بعد از حمامه، چونکه پوستتون گرم و مرطوب است و فاقد چربی اضافی و  سلول‌های مرده پوست، که باعث کند شدن تیغتون میشه.
2. یه کرم موبر کفی بمالین. اگه پوستتون خیلی خشک یا حساسه، به دنبال کرم اصلاحی باشین که روی برچسبش نوشته شده باشه مناسب برای پوست حساس. با حرکات دایره‌ای، یه کم از کرمو با انگشت یا برس اصلاح روی صورتتون بمالین. برس اصلاح می‌تونه با زیر و رو کردن موها به پوشاندن یکنواخت‌تر کرم اصلاح کمک کنه.
3. بذارین کرم دو تا سه دقیقه روی صورتتون بمونه تا کار خودشو بکنه. به خصوص اگه موهای صورتتون ضخیمه، این کار به کرم موبر کمک می‌کنه تا به موها نفوذ بکنه و اونهارو حسابی نرم کنه. همینطوری که منتظرین تا کرم کارشو بکنه برای اینکه حوصلتون سر نره، می‌تونین مسواک بزنین یا موهاتونو شونه کنین.
4. همیشه یادتون باشه در جهت رشد موها اصلاح کنین. اینکار جلوی آسیب زدن تیغ به پوست صورتتونو می‌گیره.
5. بعد از هربار اصلاح صورت تیغ خودتونو حسابی تمییز کنینو بشورین. مطمئن باشین که به موقع تیغه ژیلتتونو عوض کنین یا تیغ‌های یکبار مصرفو بعد ازدو تا سه اصلاح دور بریزین، به خودتون رحم نمی‌کنین به اون تیغ بدبخت رحم کنین.

نکات و توصیه‌های مهم برای داشتن یک اصلاح خوب صورت در آقایان
6. حتما حتما تیغ اصلاحتون رو در جای خشک نگهداری کنین. بعد از اصلاح مطمئن بشین که تیغتون کاملا خشک بشه تا از رشد باکتری روی تیغ جلوگیری بشه. بهتره که تیغتون رو در حمام و جای مرطوب نگه ندارین.

حالا اگه از همه تکنیک‌هایی که بالا گفتم استفاده می‌کنین و اما همچنان جای خراش با تیغ یا موهای زیر پوستی رو روی صورتتون می‌بینین، نوع تیغتونو عوض کنین. برای بعضی آقایون بهتره که از ژیلت چند تیغه استفاده کنن و توجه داشته باشین که موقع اصلاح پوست صورتتونو سفت نکنین. بذارین ژیلت به راحتی روی پوستتون حرکت کنه. در نهایت هم می‌تونین از ماشین اصلاح استفاده کنین، چونکه کمتر پوستو دچار التهاب و آسیب میکنه.

بعد از اصلاح صورت از چه محصولاتی باید استفاده کنیم؟

بعد از اصلاح، صورتتونو با آب سرد بشورین تا باعث کاهش التهاب بشه. سپس از یک مرطوب کننده حاوی ضدآفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنین. مرطوب کننده به بسته شدن منافذ پوستتون کمک میکنه و باعث میشه که رطوبت در پوستتون باقی بمونه. ضدآفتاب هم از پوستتون در مقابل اشعه‌های فرابنفش و مضر خورشید محافظت میکنه.

برای جلوگیری از ایجاد جوش بعد از اصلاح از یه روتین پس از اصلاح استفاده کنین. اهمیت روتین پوستی بعد از اصلاحو نادیده نگیرین.

استفاده از افترشیو

استفاده از افترشیو برای مرطوب کردن پوستتون خیلی مهمه. مطمئن بشین که از محصولات افترشیو مناسب استفاده می‌کنین چونکه محصولات نامرغوب می‌تونه مشکلات جوش و آکنه رو بیشتر کنه.

استفاده از تونر بدون الکل یا ژل آنتی باکتریال

شما باید از تونر یا ژل ضد باکتری بدون الکل استفاده کنین چونکه به کشتن باکتری‌ها قبل از ورود به منافذ شما کمک می‌کنه.

استفاده از محصولات بهداشتی آقایان موجود در فروشگاه آرایشی و بهداشتی سولوکالا، به شما کمک می‌کنه تا پوستی تازه و با طراوت داشته باشین. می‌تونین برای داشتن یه اصلاح راحت و بی‌ درد سر از این محصولات استفاده کنین.

نکات و توصیه‌های مهم برای داشتن یک اصلاح خوب صورت در آقایان

استفاده از داروهای بدون نسخه

اسید گلیکولیک یک آلفا هیدروکسی اسیده که منافذتونو باز میکنه و پوست مرده و چربی اضافی رو از بین می‌بره. استفاده از یه محصول مراقبت از پوست با اسید گلیکولیک می‌تونه به از بین بردن جوش‌ها بعد از اصلاح کمک کنه و در عین حال از ایجاد اونها در آینده هم جلوگیری کنه.

اسید سالیسیلیک یه بتا هیدروکسی اسیده که به لایه برداری پوست صورتتون کمک میکنه. با شستن سلول‌های مرده پوست و کاهش التهاب، از ایجاد موهای زیرپوستی جلوگیری می‌کنید.

روغن‌های ضروری با خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی – مثل روغن درخت چای – ممکنه باکتری‌هایی رو که باعث ایجاد جوش و آکنه میشن، از بین ببره.

روی یه ماده معدنیه که ممکنه، اثر ضد التهابی روی آکنه هم داشته باشه.

اگه پوست حساسی دارین که و دچار مشکلات پوستی مثل آکنه و جوش هستین، باید موقع اصلاح کردن بیشتر دقت کنین. مطمئن بشین که از یه روتین اصلاح سالم پیروی می‌کنین و به پوستتون برسین. بنابراین، توصیه‌های مهم برای داشتن یک اصلاح خوب صورت در آقایان رو، دنبال کنین تا مطمئن بشین که اصلاحی راحت می‌کنین، حتی اگه آکنه یا جوش دارین.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *