مقالات سلامت و زیبایی

چگونه منافذ باز پوست را درمان کنیم؟

پوست بزرگترین اندام بدن است. این شامل میلیون ها منافذ است ، حتی اگر بیشتر آنها برای چشم انسان قابل مشاهده نباشند. همه این منافذ باز هستند و به پوست اجازه می دهند “نفس بکشد”. هر منافذ حاوی یک فولیکول مو است. هر منافذ همچنین دارای غدد چربی (روغنی) است که روغنی به نام سبوم تولید می کنند.

غدد سباسه بیشتر در منافذ صورت ، پشت ، سینه و کشاله ران وجود دارد. هورمون ها در تولید این غدد به منظور تولید مقادیر بیشتری از سبوم نقش دارند. به همین دلیل ممکن است منافذ صورت ، به ویژه بینی ، پیشانی و گونه های شما بزرگتر از سایر نواحی بدن شما به نظر برسند.

هر نوع پوستی ، چه چرب ، چه طبیعی و چه خشک ، می تواند دارای منافذ باز و بزرگ باشد. این موارد ممکن است ظاهری کسل کننده به پوست شما بدهند ، به خصوص اگر در آلودگی ها ، باکتری ها ، روغن یا سلول های مرده پوست مسدود شده باشند.

اگرچه یک نگرانی پزشکی نیست ، اما منافذ باز پوست می تواند برای برخی از افرادی که ظاهر پوستشان را دوست ندارند ، یک مسئله آرایشی باشد. در نوجوانان و در بزرگسالان که مستعد ابتلا به هستند آکنه ، منافذ باز، ممکن است مسدود، تبدیل به دانه های سرسیاه و یا سرسفید. پیری پوست حاوی کلاژن کمتر نیز ممکن است دارای منافذ باز بزرگتر باشد ، که ممکن است باعث نگرانی شود.

منافذ باز یا بسته نمی شوند. همچنین نمی توان آنها را کوچکتر کرد. غالباً ، وقتی افراد می گویند که می خواهند منافذ خود را باز کنند ، آنچه که آنها به آن اشاره می کنند تمیز کردن عمیق برای از بین بردن روغن و بقایای اضافی است. این ممکن است منافذ باز را به گونه ای نشان دهد که گویی کوچک شده یا بسته شده است.

علل منافذ باز بزرگ

دلایل مختلفی برای ایجاد منافذ باز پوست وجود دارد. آنها عبارتند از:

  • سطوح بالای تولید روغن (سبوم)
  • کشش اطراف منافذ را کاهش می دهد
  • فولیکول های ضخیم مو
  • ژنتیک یا وراثت
  • کاهش تولید کلاژن در پوست ، ناشی از افزایش سن
  • آسیب خورشید یا قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب

چگونه منافذ باز پوست را درمان کنیم؟

علیرغم رواج محصولات نویدبخش منافذ باز کردن ، مهم است که بخاطر داشته باشیم که آنها از قبل باز بوده اند. صورت صورت بخار ممکن است به شما این احساس را بدهد که گویی منافذ پوست خود را باز می کنید اما در اصل آنچه در واقع انجام می دهید پاکسازی منافذ پوست ، روغن سلولهای مرده و آوار است. در حالی که پوست از نظر فنی نفس نفس نمی زند ، اما برای خنک نگه داشتن شما و از بین بردن سلول های مرده پوست به منافذ باز پوست نیاز دارد تا سلول های جدید رشد کنند.

انواع درمان

نه می توانید از شر منافذ باز پوست خلاص شوید و نه می خواهید. با این وجود می توانید ظاهر آنها را کاهش دهید و ظاهر پوست را بهبود ببخشید. مواردی که باید امتحان کنید عبارتند از:

بخارپز شدن

صورت بخارپز می تواند به پاکسازی منافذ کمک کند ، باعث کوچکتر به نظر رسیدن و درخشش تازه به پوست شما می شود. سعی کنید گیاهان یا روغنهای اساسی را به بخار آن اضافه کنید ، تا تجربه شما را بیشتر زیبا و دلچسب کند.

ماسک صورت

ماسک هایی که روی پوست خشک می شوند در از بین بردن جوش های سرسیاه موثر هستند و همچنین ممکن است به کاهش منافذ باز پوست کمک کنند. چندین نوع آزمایش را امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای شما بهتر است. موارد خوب برای امتحان شامل ماسک های سفالی یا بلغور جو دوسر است. ماسک های صورت به بیرون آمدن ناخالصی ها از منافذ کمک می کند و باعث می شود که کوچکتر به نظر برسند.نگاهی به محصولات موجود در آمازون بیندازید.

لایه برداری

لایه برداری از پوست به از بین بردن منافذ پوستی مانند روغن و بقایا کمک می کند. لایه بردارها هنگام استفاده روزانه یا تقریباً روزانه بهترین عملکرد را دارند. شما می توانید از بین طیف وسیعی از محصولات لایه بردار ، از جمله مواد ضد درد ، کرم ها و لوسیون ها انتخاب کنید. در ادامه پیشنهاد می شود تا مقاله آیا ماسک صوت فوایدی برای پوست دارند؟ را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *