مقالات سلامت و زیبایی

تاثیر رژیم غذایی بر پوست (بخش دوم)

قبل از مطالعه این مقاله ، پیشنهاد می شود تا بخش اول از این سری مقاله را مطالعه فرمایید.

  • میوه ها و سبزیجات رنگارنگ

    بسیاری از میوه ها و سبزیجات با رنگ عمیق رنگ بسیاری از ترکیبات خود را به نام کاروتنوئید می گیرند. برخی از این موارد می توانند به ویتامین A تبدیل شوند ، ویتامین A که برای کمک به تولید مثل سلول های پوست شما لازم است. این یک عملکرد مهم و حیاتی است ، وقتی شما در نظر بگیرید که بدن شما هر روز 30،000 تا 40،000 سلول پوستی می ریزد. بسیاری از میوه ها و سبزیجات نیز منابع خوبی از ویتامین C هستند که بدن شما برای تولید کلاژن به آن نیاز دارد. کاروتنوئیدها و ویتامین C همچنین به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و به مبارزه با تشکیل رادیکال های آزاد آسیب رسان کمک می کنند.

  • آجیل و دانه ها

    آجیل های درختی مانند بادام و گردو ، و دانه هایی مانند کتان و چیا ، چربی های امگا 3 سالم ارائه می دهند. و برخی از مغزها (به ویژه مغزهای برزیل) منابع بسیار خوبی از سلنیوم هستند ، ماده معدنی که به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز عمل می کند.

  • مایعات فراوان

    برای اینکه مواد مغذی به داخل بدن منتقل شوند و زباله ها به بیرون منتقل شوند ، سلول های پوستی (و تمام سلول های بدن) به مایعات اعتماد می کنند. آب بسیار عالی است و چای سبز نیز بسیار خوب است زیرا نه تنها مایعات بلکه آنتی اکسیدان ها را تأمین می کند. وقتی هوا گرم است حتما هیدراته باشید. هنگام تعریق ، بدن شما به مایعات کمک می کند تا مواد زائد را از روی پوست پاک کند.

تاثیر رژیم غذایی بر پوست (بخش دوم)

برای ترکیب پوستی سالم ، به لرزش پروتئین خود مقداری دانه کتان یا چیا برای امگا 3 ، تکه های انبه برای ویتامین C و برخی از برگ های اسفناج کودک برای کاروتنوئیدها اضافه کنید. دوست دارید برای سالم نگه داشتن پوست و شفافیت چهره چه چیزی بخورید؟

به بیان ساده ، آکنه نوعی اختلال در گردش سلول های پوستی است که کراتینه سازی نامیده می شود. گردش نامناسب پوست منجر به سلولهای حفظ شده می شود ، که غدد چربی و منافذ را مسدود کرده و پروتئین و سبوم (روغن طبیعی پوست شما) را در زیر پوست به دام می اندازد. آن پروتئین ها و روغن ها به غذای ، باکتری های ایجاد کننده آکنه تبدیل می شوند.

صدها مرحله در چرخه تجدید پوست دخیل است که غذاهایی که می خورید جز. آنها هستند. بدن ، شامل پوست ، به طور مداوم در دست ساخت است و از ویتامین ها و مواد مغذی موجود در مواد غذایی برای ترمیم و بازسازی استفاده می کند.

سلنیوم ماده معدنی سلنیوم دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد کمک می کند. و یک مطالعه نشان داد که همراه با ویتامین E ممکن است باعث بهبود آکنه نیز شود. یک مطالعه کوچک سوئدی روی 42 مرد و 47 زن نشان داد که کسانی که به مدت 12 هفته سلنیوم همراه با ویتامین E مصرف می کردند ، در آکنه خود بهبود یافته اند. منابع غذایی سلنیوم شامل جوانه گندم ، ماهی تن ، ماهی آزاد ، سیر ، آجیل برزیلی ، تخم مرغ و برنج قهوه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *