مقالات سلامت و زیبایی

مزایا و مضرات کراتینه مو

درمان موی کراتینه پاسخی محبوب برای موهای وز و غیرقابل کنترل است. اگرچه یک روش درمانی موی کراتینه می تواند موها را صاف و لطیف کند ، اما همیشه بهتر است بدانید که دقیقاً چه انتظاری را باید داشته باشید. ادامه مطلب را بخوانید و کاملاً آگاهانه در مورد درمان موهای کراتینه تصمیم بگیرید!

درمان موی کراتین چیست؟

کراتین خانواده ای از پروتئین های ساختاری رشته ای است و ماده اصلی ساختاری است که مو ، ناخن و لایه خارجی پوست شما را تشکیل می دهد. کراتین موها را قوی و براق می کند. اما پروتئین در موهای فر و بافت ضعیف تر است  که منجر به خشکی و وز شدن مو می شود.

درمان کراتینه چیزی نیست جز یک فرآیند شیمیایی که در آن متخصصان آرایشگاه رشته های مو را با پروتئین می پوشانند تا صاف و براق شوند. در حالی که انواع مختلفی از درمان های کراتینه وجود دارد ، اما در سطح اولیه ، همه آنها شامل غواصی در فولیکول مو و تزریق نواحی متخلخل با کراتین برای سالم سازی مو هستند .

جالب است که کراتین قادر به ریز کردن مو نیست. این کار برای انجام فرمالدئید در فرمول باقی مانده است. این ماده شیمیایی با قفل کردن زنجیره های کراتینه در یک خط مستقیم ، موها را صاف می کند. هنگامی که این محصول روی مو قرار گرفت ، با احتیاط اجتناب از پوست سر ، مو خشک می شود و اتو می شود.

نتایج یک درمان موی کراتینه می تواند تا شش ماه طول بکشد و متخصصان ممکن است مخلوط فرمول را متناسب با نوع مو  و نیاز شما تنظیم کنند. این روش درمانی بسته به طول و ضخامت مو ، بافت مو و فرمول درمانی مورد استفاده ، می تواند بین دو تا چهار ساعت طول بکشد.

انواع مختلف درمان موی کراتین کدامند؟

نسخه های بسیاری از درمان های موی کراتینه در دسترس است ، برخی حاوی فرمالدئید بیشتری نسبت به دیگران هستند و برخی دیگر جایگزین های مضر کمتری دارند. استفاده از فرمالدئید نگران کننده است زیرا سرطان زا است. اگرچه میزان فرمالدئید ترشح شده در تیمار کراتینه بسیار کمتر است ، اما بهتر است درمان های بدون فرمالدئید را انتخاب کنید.

مزایا و مضرات کراتینه مو

درمان های جدید کراتین فاقد فرمالدئید است و به جای آن از اسید گلیوکسیلیک استفاده می شود. در حالی که گزینه بهتر از نظر ایمنی و بهره وری در درمان موهای ، درمان کراتین آزاد فرمالدئید بسیار فعال است و آثار ماندگار ارائه نمی دهد.

کراتین اکسپرس

این یک درمان کوتاه مدت است که شامل استفاده از کراتین بر روی مو به شکل سرم و سپس با استفاده از سشوار و آهن مسطح است. این برای خانمهایی با موهای مواج یا موج دار که به دنبال کنترل پذیری بیشتر موهای خود هستند ایده آل است. اثرات تا شش هفته طول می کشد.

کراتینه جپزیلیان

با ترکیب درمان کراتینه برزیل و سیستم صاف کننده مو ژاپنی ، Japzilian نتایج با دوام بیشتری نسبت به سایر روش های درمانی کراتین ارائه می دهد – پنج ماه بیشتر از دمیدن برزیل! ابتدا فرها با استفاده از روش درمانی برزیل شل می شوند ، و سپس با استفاده از روش درمانی ژاپنی در بالای آن که کوتیکول را مهر و موم می کند و موخوره را قفل می کند. پرم صاف کننده ژاپنی از طریق مو شانه می شود و رشته های درشت دو بار پوشانده می شوند. پس از یک ساعت موها شسته می شوند و برای موهای براق که کاملاً صاف و خشک می شوند دوباره خشک می شوند. در ادامه پیشنهاد می شود تا مقاله مزایا و معایب نرم کننده مو را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *